Najnowsze odcinki:
Najnowsze rozdziały:
Manga GANTZ otrzyma film kinowy

Komiks autorstwa Hiroyu Oku, „GANTZ”, otrzyma pełnometrażowy film w pełnej technologii 3DGC. Adaptację zapowiedziano na przyszły rok, jednak ani dokładna data, ani nawet przybliżony termin nie są jeszcze znane.

Warto nadmienić, iż twórca mangi, wraz z Keita Iizuką (Blue Gralia), będą wydawać spin-off mangi „GANTZ”, zatytułowany „GANTZ: G” (znany też jako G-GANTZ). Manga będzie publikowana na łamach magazynu Miracle Jump. Pierwszy rozdział zapowiedziano na grudniowy numer owego czasopisma.

Uniwersum One-Punch Man otrzyma 6 OVA

Gdy nasz portal zaczynał swoją działalność, poinformowaliśmy, że uniwersum „One-Punch Man” autorstwa ONE otrzyma aż 6 odcinków specjalnych, jednak na potwierdzenie musieliśmy trochę poczekać. Minął ponad miesiąc, więc wypadałoby zakomunikować już oficjalnie, że seria dostanie 6 odcinków specjalnych!

Warto wspomnieć, iż na oficjalnym Twitterze serii zaprezentowano tytuły OVA:

  • „Shinobiyori-sugiru Kage” (A Shadow That Snuck Up Too Close)
  • „Hanashibeta-sugiru Deishi” (The Pupil Who Is an Extremely Poor Talker)
  • „Kojire-sugiru Ninja” (The Ninja Who is Too Complicated)
  • „Gōin-sugiru Bang” (Bang, Who is Too Overbearing)
  • „Iroiro Ari-sugiru Kyōdai” (The Sisters Who Have Too Many Things Happening)
  • „Fukanō-sugiru Satsujin Jiken” (The Murder Case that is Too Impossible)

Ponadto, podano, iż pierwszy odcinek specjalny będzie miał premierę już 24 grudnia tego roku, zaś drugi już 29 stycznia 2016 r. Jeśli chodzi o cztery kolejne daty, nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Uniwersum One Piece otrzyma odcinek specjalny

Na oficjalnej stronie uniwersum „One Piece” zamieszczono informację, że seria otrzyma dodatkowy, specjalny odcinek zatytułowany „One Piece ~Adventure of Nevlandia~”, którego premierę zapowiedziano na 19 grudnia. Dyrektorem odcinka specjalnego będzie Kônosuke Uda, odpowiedzialny za odcinki od 1 do 278.

Dodatkowy special będzie opowiadał całkiem nową historię mającą miejsce na dymowej wyspie, na której niemożliwym jest użycie mocy diabelskich owoców. Monkey D. Luffy spotyka na swojej drodze Foxy’ego, który ma trzech nowych kamratów: Dōjacka, Kanshō i Kōmeia. Ten ostatni knuje intrygę, w której kompani Luffego okażą się bezsilni.

Manga SP x Baby zbliża się ku końcowi

Za pośrednictwem strony internetowej Petit Comic, wydawnictwo „Shogakukan” ogłosiło, że manga Maki Enjōji, „SP x Baby” zakończy się w styczniowym numerze magazynu datowanym na 8 grudnia.

Komiks zadebiutował w sierpniu 2014 roku, na łamach owego magazynu. Warto nadmienić, iż Maki zakończyła swoją poprzednią mangę, „Dear Rother” już w kwietniu 2014 roku.

Spin-off mangi Yowamushi Pedal wkracza w nowy arc!

Wydawnictwo Akita Shoten, za pośrednictwem grudniowego magazynu „Monthly Shōnen Champion” ogłosiło, że spin-off mangi „Yowamushi Pedal: SPARE BIKE”, autorstwa Wataru Watanabe, wkroczy w nowy arc, który będzie miał swoją premierę już 12 grudnia.

Autor mangi odpowiada także za główną serię, która doczekała się 3 sezonów (trzeci sezon jest w przygotowaniu). Ponadto pojawi się inscenizacja teatralna na podstawie mangi. Sztukę zaplanowano na marzec przyszłego roku.