Najnowsze odcinki:
Najnowsze rozdziały:
23 marca zostanie wyemitowany finał obecnego arc'u Shippūdena

„Weekly Shonen Jump” w ostatnim numerze zdradził, że finał arc'u Konoha Hiden, telewizyjnej serii anime Naruto Shippūde,n będzie się skupiał na wiadomości dla Naruto od Iruki jako prezentu ślubnego.

Odcinek zostanie wyemitowany 23 marca i będzie on pięćsetnym (siedemset dwudziestym licząc z odcinkami Naruto). „Shonen Jump” nie wspomina czy anime będzie kontynuowane po emisji tego odcinka.

Zapowiadany od 2016 roku film Blame! zadebiutuje już w maju

Netflix 20 maja wyemituje filmową adaptację klasycznej już, cyberpunkowej mangi Blame!. Za reżyserię odpowiada Hiroyuki Seshita, który współtworzył wcześniejszą ekranizację serii Rycerzy Sidonii. Nad scenariuszem i projektem postaci czuwał autor mangi – Tsutomu Nihei.

Manga Blame! zadebiutowała w 1997 na łamach magazynu “Kodansha’s Monthly Afternoon” i była publikowana aż do 2003 roku. W 2015 wydawnictwo Kodansha wznowiło kultową mangę. W 2016 roku nakładem wydawnictwa J.P Fantastica ukazał się w Polsce jej pierwszy tom.

Akcja mangi jest osadzona w dalekiej przyszłości, zdominowanej przez technologię. Bohaterowie żyją wewnątrz Megastruktury, ogromnego i niebezpiecznego labiryntu, który na skutek „infekcji” wymknął się spod kontroli, powielając się nieskończenie we wszystkich kierunkach. Do świata, gdzie ludzkość straciła dostęp do sterowania miastem i jest ścigana przez wewnętrzne systemy ochrony, trafia tajemniczy Killy, tajemniczy typ, który podjął się misji uratowania cywilizacji.

Fani serii oprócz nowego filmu, będą mogli się cieszyć nadchodzącą adaptacją książkową, której autorem jest Tow Ubukata. Pisarz ma już na swoim koncie m.in. Ghost in the Shell Arise. Dodatkowo manga Blame! zainspirowała twórców takich jak Issui Ogawa, Nozomu Kuoka czy Tobi Hirotaka do stworzenia antologii opowiadań w klimatach science-fiction.

Stage play dla Chiruran: Shinsengumi Chinkon-ka!

Kwietniowy numer magazynu „North Pictures' Comic Zenon” ogłosił 25 lutego, że manga Chiruran: Shinsengumi Chinkon-ka zostanie wystawiona na scenie. Autorem historii jest Shinya Umemura, natomiast za rysunki odpowiada Eiji Hashimoto. Ta historyczna manga zadebiutowała w 2010 rok, i wraz z jej komediowym spin-offem, Chiruran Nibun no Ichi, doczekała się adaptacji anime, które możemy oglądać w zimowym sezonie.

Chiruran opowiada o grupie zwolenników szogunatu działającej na terenie Kioto w czasach bakumatsu, zmierzchu shogunatu. Główną postacią jest zastępca dowódcy oddziału Shinsengumi, Hijikata Toshizou, młody, ambitny i pełny woli walki samuraj, który zostanie zapamiętany jako Demon Shinsengumi.

Zielone światło dla Koi wa Ameagari no You ni

Adaptacja anime mangi Koi wa Ameagari no You ni oficjalnie dostała zielone światło. Na razie nie znamy planowanej daty premiery.

Manga skupia się na historii 17-letniej uczennicy, Akiry Tachibany, która rzadko wyraża jakiekolwiek uczucia. Dziewczyna skrywa jednak sekret. Potajemnie kocha się w 45-letnim Masamim Kondō, właścicielu rodzinnej restauracji, w której Akira pracuje dorywczo.

Manga została nominowana do nagrody Manga Taisho 2016, a także zajmowała wysokie miejsca w rankingach.

Znamy obsadę zapowiadanego na kwiecień anime The Royal Tutor

Oficjalna strona anime na podstawie mangi The Royal Tutor (Ōshitsu Kyōshi Heine) zapowiedziała w środę, że Toshiyuki Morikawa podłoży głos pod postać Victora von Grannzreicha, obecnego króla Grannzreich i ojca czterech niesfornych synów. Aktor znany jest m.in. z Final Fantasy VII czy Danganronpa 3: The End of Hope's Peak High School: Future Arc.

Oprócz niego wśród obsady pojawią się: Keisuke Ueda jako Heine Wittgenstein, nadworny guwerner, często brany za dziecko, mimo że jest dorosłym mężczyzną. Yūya Asato jako Kai von Grannzreich, 17-letni książe. Milczący typ, który rzadko występuje publicznie. Yūto Adachi jako Bruno von Grannzreich, 16-latek, znany ze swego geniuszu. Daisuke Hirose jako Leonhardt von Grannzreich, 15-latek, który uważa, że jest najpiękniejszą osobą na zachodnim kontynencie. Z natury nienawidzi nauczycieli. Shouta Aoi jako Richt von Grannzreich, najmłodszy z rodzeństwa. Jego ciepła osobowość pomaga mu w utrzymaniu dobrych relacji z zagranicznymi monarchami. Shinnosuke Tachibana jako Maximilian i Daisuke Namikawa jako Ludwig, strażnicy pałacowi.

Ci sami aktorzy wystąpią w stage play’u zapowiadanym na ten rok. Anime wystartuje już 4 kwietnia na kanale TV Tokyo i TV Osaka.