Najnowsze odcinki:
Najnowsze rozdziały:
Free! z dwoma filmami i produkcją kinową

Fani Free! mają powody do radości. Anime o drużynie pływackiej z Iwatobi Swim Club doczeka się jeszcze dwóch filmów pełnometrażowych. Data premiery pierwszego z nich, Free! -Timeless Medley- Kizuna (Więzi), to 22 kwietnia 2017 roku. Będzie skupiał się na postaciach Rei’a, Nagisy, Makoto i Haru. Natomiast drugi, Free! -Timeless Medley- Yakusoku (Obietnica), został zapowiedziany na 1 lipca 2017. Jego głównymi bohaterami będą Rin i Sousuke. Oba filmy będą podsumowaniem wyemitowanych do tej pory sezonów animie, ale będą też pokazywać nowe sceny, których nie mieliśmy okazji jeszcze oglądać.

Oprócz filmów Kyoto Animation zapowiadało już w sierpniu, że franczyza będzie miała nowy projekt anime. Dziś już wiemy, że to kinowy sequel do Free! Timeless Medley, który będzie wyświetlany w Japonii tej jesieni. Akcja Free! -Take Your Marks, bo taki ma mieć tytuł, rozgrywać się będzie wczesną wiosną, kiedy Haruka wkrótce skończy szkołę.

Wiemy także, że Masahiro Yokotani, scenarzysta Free!, pisze nowelkę, która będzie adaptacją pierwszego sezonu. Odpowiedzialny za projekt postaci, Futoshi Nishiya, narysuje ilustracje. Wydanie nowelki zapowiedziano na czerwiec.

Dwa filmy z Haikyuu!! już tej jesieni

W ostatnim numerze Weekly Shonen Jump ogłoszono, że manga autorstwa Haruichiego Furudate – Haikyuu!! – dostanie tej jesieni dwa filmy. Będą miały charakter kompilacji meczy z Liceum Aobajōsai z pierwszego sezonu i z Akademią Shiratorizawa, który był przedstawiony w sezonie trzecim. Filmy będą miały tytuły: Haikyu!! Sainō to Sense oraz Haikyu!! Concept no Tatakai. Wideo promocyjne i teasery pojawią się już 25 marca 2017 roku.

Anime o szkolnym klubie siatkówki zadebiutowało w kwietniu 2014 roku i do tej pory doczekało się kolejnych trzech sezonów. Natomiast manga ma już 9 tomów i jest kontynuowana.

Wiosna 2017: nowe anime “Re:Creators”

Na oficjalnej stronie najnowszej produkcji studia TROYCA: „Re:Creators”, w środę (15.03.2017) pojawiło się pierwsze krótkie wideo reklamujące tę produkcję, wideo to fragment openingu serii z utworem „gravityWall”. Wiadomo już, że za muzykę w tym anime odpowiadać będzie Sawano Hiroyuki, autor muzyki z takich produkcji jak „Shingeki no Kyojin”, „Nanatsu no Taizai” i „Ao no Exorcist”.

Strona produkcji opisuje ją tak:

Ludzie tworzą wiele historii. Radość, smutek, gniew, silne emocje. Historie wstrząsają nami i fascynują nas. Jednakże są to tylko refleksje widzów. Ale co, jeśli bohaterowie historii mają jakieś „intencje”? Czym dla nich jesteśmy, bóstwo-podobnymi stworzeniami, które przynoszą ich historie na świat? Nasz świat się zmienia. Boską sferę spotka kara. W Re:Creators każdy staje się Stwórcą.

Reżyserem produkcji jest Ei Aoki („Fate/Zero”) ze studia TROYCA. Za animację odpowiadają Ryuichi Makino („Girls Bravo”, „Hourou Musuko”) oraz Jun Nakai („GATE”).

“Re:Creators” zapowiada się jako jedna z silniejszych pozycji w sezonie wiosennym 2017, a na pewno warta obejrzenia.

Powraca manga Servamp

Autorka mangi Servamp, Strike Tanaka, poinformował na twitterze we wtorek (14.03.17), że powraca do pracy po przerwie z powodu bólów w dysku międzykręgowym pleców i barku. Zapewniła również, że doszła już do zdrowia. Manga powróci 15 kwietnia 2017 w majowym numerze Monthly Comic Gene i będzie miała kolorową stronę tytułową, a także pojawi się na okładce magazynu.

Bohaterem jest piętnastoletni Shirota Mahiru, który najbardziej na świecie ceni sobie spokojne, wolne od niespodzianek i komplikacji życie. Pewnego dnia zabiera z ulicy małego czarnego kota, przynosi go do domu i nadaje imię Kuro. Ku jego wielkiemu zdziwieniu, nowy zwierzak okazuje się być… wampirem. Wkrótce potem wplątał się w konflikt pomiędzy wampirami i ludźmi.

Manga “Donten ni Warau Gaiden” otrzyma swoją adaptację anime.

Na oficjalnej stronie anime “Donten ni Warau” (tytuł polski: “Śmiech w chmurach”) opartego na mandze autorstwa Kemuri Karaka pod tym samym tytułem,ogłoszono w poniedziałek (13.03.2017) , że spinoff mangi pod tytułem „Donten ni Warau Gaiden” również otrzyma swoją wersję anime. 12- odcinkowe anime „Donten ni Warau” zostało wyemitowane w 2014 roku.

Manga „Donten ni Warau Gaiden” zawiera historie nieopowiedziane w oryginalnej mandze, między innymi o przeszłości i przyszłości bohaterów. Wydarzenia z oryginalnej mangi mają miejsce w 11 roku ery Meiji, kiedy to wzrasta ilość Japończyków, która czuje się niezadowolona z działań tamtejszego rządu, co jest spowodowane postępującą westernizacją i zakazami nałożonymi na samurajów. Aby powstrzymać rosnącą ilość popełnianych przestępstw, rząd tworzy nowe więzienie. Trójka braci z rodziny Kumo otrzymuje zadanie transportowania więźniów do nowego więzienia, a na ich drodze czeka ich wiele zaskakujących przygód.

Obecnie trwają również prace nad filmem live-action na podstawie oryginalnej mangi „Donten ni Warau”, premiera filmu jest datowana na luty 2018.